Program letního KINA Tripsi  ČERVENEC


Tancuj Matyldo

Čtvrtek  25.7.  Start: 21:15 +

Areál otevřeme již v 20:15 

Komedie / Drama, Česko, 2023, 113 min 120,-

V příběhu inspirovaném skutečnou událostí žije uzavřený Karel (Karel Roden) ve světě řádu a striktních pravidel, ve kterém nezbývá mnoho místa pro empatii. Svou extrovertní a bohémskou matku Matyldu (Regina Rázlová), bývalou barovou zpěvačku, navštěvuje víceméně z povinnosti. Matylda přijde nečekaně o byt a Karlovi nezbyde než ji vzít k sobě. Jejich soužití je ale pro něj katastrofou. Zvlášť když vyjde najevo, že u Matyldy propuká Alzheimerova choroba. Jako možné řešení se nabízí, že o svéráznou babičku bude pečovat Karlův syn Pavel (Antonio Šoposki), nezodpovědný floutek pohrdající otcovou profesí exekutora. Společná domácnost tří rozdílných temperamentů různých generací přináší řadu humorných momentů, s postupujícími příznaky nemoci spíš tragikomických. Na první pohled bezvýchodná situace převrátí rodině život vzhůru nohama, ale tím, že to nevzdají, udělají něco důležitého nejen pro Matyldu, ale i sami pro sebe.   

GUMP - jsme dvojka

26.7. PÁTEK

Areál otevřeme již v 20:00

Rodinný, Dobrodružný, Česko, 2024, 86 min, 130,-

Nová Gumpova cesta začne přesně tam, kde ta předchozí skončila. Se svým milovaným Béďou Kozím Bobkem projde hlavní zvířecí hrdina příběhem, který už jim dávno předtím napsaly hvězdy. A zatímco Gumpův první příběh byl smutnější, v jeho volném pokračování s názvem Gump – jsme dvojka se diváci mohou těšit na spoustu vtipných zvířecích scén. Vedle hlavního hrdiny se nově objeví také psí slečna Jenny, která si zahraje Gumpovu sestru Kytičku. 

NA PROMÍTÁNÍ DORAZÍ  PES GUMP

Přijďte na promítání filmu GUMP - JSME DVOJKA a potkejte se s hlavním čtyřnohým hrdinou. 

Osobně nás navštíví PES GUMP a jeho páníček, spisovatel a scénárista FILIP ROŽEK.


Čeká vás program před promítáním, zajímavosti z natáčení a možnost se zeptat na vše, co vás zajímá. Na místě prodej knihy a autogramiáda.

Nenechte si ujít tento unikátní večer se speciálními hosty! HAF!  


Předprodej akce

Program ČERVENEC 

Zápisník alkoholičky 

Pátek 2.8.  Start: 21:00 +

Areál otevřeme již v 20:00 

Drama, Česko, 2024, 90 min, 140,- 

Nový celovečerní film Zápisník alkoholičky vypráví dramatický příběh mladé ženy bojující se závislostí na alkoholu. Hlavní hrdinkou (byť se jako hrdinka mnohdy nepůsobí) je mladá maminka, která se rozhodla nevzdat, nastoupit léčbu a bojovat se svým démonem i o svou rodinu. Jak těžké je si problém s pitím přiznat? Proč není překážkou závislosti ani malé dítě? Kde vzít sílu se léčit a co následuje poté? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá autentická a upřímná filmová zpověď abstinující alkoholičky. 

Chci dostávat jednou týdně informace o tom co se promítá